Očekuje se 8,5 miliona dolara kredita od Svjetske banke

Bez autora
Sep 04 2013

Direktor Javnog preduzeća "Luka" Brčko Pero Gudeljević rekao je da sredinom novembra očekuje odluku Svjetske banke o odobravanju kreditnih sredstva ovom privrednom društvu u iznosu od 8,5 miliona dolara. Ističući da je kredit povoljan, sa vrlo povoljnim grejs periodom, Gudeljević je napomenuo da je planirano da se, osim u revitalizaciju lučkih postrojenja, dio sredstava uloži i u izmiještanje starog kolosijeka iz centra grada, izgradnju nove pružne trase na relaciji Brčko Novo – luka i u izgradnju nove putne dionice od izlazne saobraćajnice iz Brčkog prema Bijeljini do luke. Urađena su kvalitetno sva četiri projekta koja su potrebna za apliciranje za ovu vrstu kredita kod Svjetske banke i naši projekti o revitalizaciji i modernizaciji brčanske luke, sigurno će dobiti podršku kreditora", rekao je Gudeljević.

Očekuje se 8,5 miliona dolara kredita od Svjetske bankeDirektor Javnog preduzeća "Luka" Brčko Pero Gudeljević rekao je da sredinom novembra očekuje odluku Svjetske banke o odobravanju kreditnih sredstva ovom privrednom društvu u iznosu od 8,5 miliona dolara.

Ističući da je kredit povoljan, sa vrlo povoljnim grejs periodom, Gudeljević je napomenuo da je planirano da se, osim u revitalizaciju lučkih postrojenja, dio sredstava uloži i u izmiještanje starog kolosijeka iz centra grada, izgradnju nove pružne trase na relaciji Brčko Novo – luka i u izgradnju nove putne dionice od izlazne saobraćajnice iz Brčkog prema Bijeljini do luke.

"Mi smo uradili kvalitetno sva četiri projekta koja su potrebna za apliciranje za ovu vrstu kredita kod Svjetske banke i uvjeren sam da će naši projekti o revitalizaciji i modernizaciji brčanske luke, dobiti podršku kreditora", rekao je Gudeljević.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik